Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki, pliki te zostaną zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedź się więcej o naszej polityce prywatności i plikach cookies.
Wydział Szczepień
Wydział Szczepień logowanie lekarz logowanie pacjent


Wyszukaj lekarza
Znajdź punkt szczepieńSłownik pojęć
Wyjaśnienia terminów specjalistycznychNasi partnerzy
I instytucje

Czy wiesz że?

Procomvax
PROCOMVAX, to szczepionka przeciwko haemophilus influenzae typu b (sprzężona z białkiem meningokokowym) i przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B (rekombinowana). Dostarczana jest w postaci zawiesiny do wstrzykiwań. PODMIOT ODPOWIEDZIALNY ...

Więcej...
Właściciel portalu:

Sokolska 60/6, 40-087 Katowice
Tel. +48 32 445 37 58
Fax: +48 32 790 53 59
© All Rights Reserved 2010
Biuro obsługi klienta:
bok@wydzialszczepien.pl

Redakcja:
redakcja@wydzialszczepien.pl

Szanowni Państwo,
Spółka Wakcymed Sp. z o.o. nie posiada uprawnień niezbędnych w udzielaniu porad czy konsultacji medycznych. Wszelkie pytania dot. szczepień prosimy kierować wyłącznie przez formularz Zapytaj eksperta.
Zmień rozmiar czcionki: A A A

Świat: Szczepionka przeciwko wirusowi denga gotowa do końca roku


 

2013-07-16

Badania kliniczne nad prototypem pierwszej na świecie szczepionki przeciw wirusowi denga znajdują się na ukończeniu. O fakcie poinformował koncern Sanofi Pasteur, który jeszcze w tym roku planuje rozpocząć produkcję preparatu.

Ostatecznie szczepionka powinna trafić do sprzedaży w 2015 roku. Pierwsze jej partie przygotowane zostaną w zakładzie produkcji szczepionek w Neuville-sur-Saône we Francji, w którego budowę firma zainwestowała ponad 300 mln euro.

„Jesteśmy obecnie w bardzo ważnej, trzeciej fazie badań klinicznych i spodziewamy się w ciągu 2014 roku rezultatów testów skuteczności przeprowadzanych w dziesięciu krajach Azji i Ameryki Łacińskiej na 30 tys. ochotnikach" - informują przedstawiciele Sanofi. Jeśli etap ten zakończy się sukcesem, firma będzie produkować ponad 100 mln dawek szczepionki rocznie.

Dotychczasowe badania dowodzą, że prototyp szczepionki spełnia wszystkie wymogi. W ubiegłym roku na łamach czasopisma „The Lancet" opublikowano pierwsze wyniki, które wskazywały na zdolność tego preparatu do ochrony przed trzema z czterech typów wirusa dengi.

Denga jest groźną tropikalną chorobą przenoszoną przez komary. Szacuje się, że zaraża się nią co roku niemal 100 mln osób w blisko stu krajach, głównie w Azji i Ameryce Łacińskiej. Ciężka postać choroby to gorączka krwotoczna. W tej postaci zagraża ona przede wszystkim dzieciom.

sp

 

Źródło: PAP


Powiązane wpisy ze słownika: Szczepionka
O nas Kontakt

Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu. Treści prezentowane na stronie mają wyłącznie charakter poglądowy i nie mogą stanowić jakichkolwiek porad medycznych. W celu diagnozy stanu zdrowia skonsultuj się z lekarzem.

Projekt współfinansowany ze środków Programu Operacyjnego
Innowacyjna Gospodarka